Bajki, filmy animowane - płyty DVD, VCD.

Poniższa oferta jest ofertą poglądową, pełny wybór towaru znajdą Państwo w naszym sklepie w Tarnowie przy ul. Romanowicza 42. Zapraszamy !

Przed złożeniem zamówienia, prosimy o sprawdzenie ceny oraz czy dany towar jest dostępny.


     
X przykazań
X przykazań  

Czas trwania: 67'
Reżyseria: Sergio Manfio
Scenariusz: Roberto di Diodato SSP, Ivano Balduini, Sergio Manfio
Konsultacja katechetyczna: Tonino Lasconi, Sergio Pintor
Rok produkcji: 2002

Po raz pierwszy za pomocą animowanych filmów dzieci mają okazję poznać katechezę o Dziesięciu Przykazaniach Bożych. W prostych, humorystycznych i wziętych z życia historiach, ukazane są wymagania moralne, które wynikają z "dziesięciu ważnych słów" danych przez Pana Boga wszystkim ludziom.

Bohaterami historii jest piątka sympatycznych dzieci: Zosia, Rita, Gao, Chakim i Michał, które wraz ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi odkrywają prawdy Dziesięciu Przykazań. Ich przewodnikiem jest brat Antoni, zakonnik, który kompetentnie i dowcipnie wyjaśnia dzieciom sens Przykazań. Jak się okazuje, wszystkie te Przykazania ostatecznie zamykają się w jedynym przykazaniu miłości, które zostawił nam Pan Jezus. Dzieciom towarzyszą inne zabawne postaci: koty Tommy i Merlin, baranek Boni, ptaszek Piku i rybka Red.

Film nagrodzony na Katolickim Festiwalu Filmów, Niepokalanów 2003.


     
Opowieści o życiu Pana Jezusa
Opowieści o życiu Pana Jezusa  

czas nagrania: 52'46

Opowieści o życiu Pana Jezusa - autorstwa Ewy Stadtmüller ukażą dzieciom historię Jezusa od Zwiastowania po męczeńską śmierć na krzyżu. Opowiadania napisane barwnym językiem z odwołaniem do doświadczeń dziecka w świetnej interpretacji znakomitej krakowskiej aktorki Alicji Bienicewicz wzbogacone zostały o animowane sceny. To doskonały sposób na to, by w przystępny sposób ułatwić dzieciom zrozumienie istoty Nowego Testamentu.


     
Opowieści Starego Testamentu
Opowieści Starego Testamentu  

czas nagrania: 52'12

Opowieści Starego Testamentu - autorstwa Anny Lutosławskiej-Jaworskiej w przystępny sposób wprowadzają dzieci w świat Starego Testamentu.
Połączenie znakomitej interpretacji z animowanymi scenami pozwoli dzieciom poznać najciekawsze historie biblijne od stworzenia świata, poprzez arkę Noego, dzieje Mojżesza i przyniesie odpowiedź na pytania kto pokonał silnego Goliata, dlaczego Jakub oszukał ojca, jak Bóg ukarał żonę Lota i wiele innych pytań, jakie stawia przed nami ta wspaniała Księga.

Produkt w formacie DVD.
Do odtwarzania w odtwarzaczach stacjonarnych oraz komputerach wyposażonych w czytnik DVD i program do odtwarzania filmów.


     
Niezwykła księga BIBLIA (cz. 1)
Niezwykła księga BIBLIA (cz. 1)   Przedstawić dzieciom Biblię jako najwspanialszą księgę, zachęcić je do zainteresowania się nią i przyjęcia jej jako niezwykłego listu od Pana Boga do nas – to niezwykle trudne zadanie. Sądzę jednak, że twórcom tego znakomitego, animowanego filmu, ubarwionego fantastycznymi piosenkami udało się to w niespotykanym do tej pory wymiarze. Rodzicom, katechetom, a przede wszystkim dzieciom serdecznie polecam filmy z serii NIEZWYKŁA KSIĘGA.

     
Niezwykłe historie z BIBLII (cz. 2)
Niezwykłe historie z BIBLII (cz. 2)   Stworzenie świata, potop, powołanie Abrahama, wyjście z niewoli egipskiej i niezwykłe historie sędziów oraz królów żydowskich zainteresują każdego. A co dopiero jeżeli o tych wydarzeniach opowiadają zabawne, śpiewające myszki – robią to znakomicie. Na pewno wiele radości sprawi Wam oglądanie kolejnego filmu z serii NIEZWYKŁA KSIĘGA zatytułowanego „Niezwykłe historie z BIBLII”.

     
Niezwykłe dzieci z BIBLII (cz. 3)
Niezwykłe dzieci z BIBLII (cz. 3)   Biblia to niezwykła historia zbawienia człowieka, z którym spotyka się Pan Bóg. Takiego spotkania doświadczają nie tylko patriarchowie i prorocy, ale także małe dzieci, wobec których Bóg ma wspaniałe plany. Jak bardzo mogą one wpływać na losy innych ludzi możemy się przekonać oglądając kolejny film z serii NIEZWYKŁA KSIĘGA. Tym razem to „Niezwykłe dzieci z BIBLII”.

     
MIKOłAJ - chłopiec, który został świętym
MIKOłAJ - chłopiec, który został świętym  

W różny sposób ludzie próbują przedstawić barwną postać Mikołaja. Dla ludzi wierzących jest on wspaniałym świętym, który uczy nas jak sprawiać radość innym. Święty Mikołaj żył naprawdę na ziemi. Ponad 1700 lat temu był biskupem w mieście Mira, które leży na terenie dzisiejszej Turcji. Nawet ten zaszczytny urząd nie przeszkodził mu w pomaganiu najbardziej potrzebującym. Być może dzięki temu Święty Mikołaj stał się symbolem dobroci i radości, a dzień jego wspomnienia - 6 grudnia - jest okazją do obdarowywania się prezentami.
Ks. Andrzej Mulka

Każdy z nas ma ulubionych świętych, do których się zwraca o pomoc w różnych sytuacjach życia. Jednym z nich jest św. Mikołaj. Warto poznać życie tego „Dobrego Biskupa”, by tak on pomagać Panu Jezusowi w dawaniu dobra innym. Pomoże nam w tym film o św. Mikołaju, do obejrzenia którego serdecznie zapraszam.

Biskup Antoni Długosz

czas trwania: 27 min.


     
NAJWIĘKSI BOHATEROWIE I OPOWIEŚCI BIBLII - DANIEL W JASKINI LWÓW
NAJWIĘKSI BOHATEROWIE I OPOWIEŚCI BIBLII - DANIEL W JASKINI LWÓW   Ożywiona animacją opowieść o życiu Daniela. Dzięki swej niezachwianej wierze w Boga uniknął on strasznej śmierci, kiedy zamknięto go w jaskini lwów. Bóg, któremu służył wytrwale przez wiele lat, posłał anioła, by zamknął paszcze lwom. Dzięki temu nie wyrządziły Danielowi żadnej krzywdy.

     
ARKA NOEGO
ARKA NOEGO   Wsiadajcie na pokład i przeżyjcie przygodę trwającą 4O dni i 4O nocy,pełną muzyki,śmiechu i zabawy.Dawno,dawno temu żył okrutny i chciwy Faraon.Rządził swoim państwem żelazną ręką.Nie powstrzymało to Noego i jego rodziny od życia w dobroci i wierze.Pewnego dnia Bóg przemówił do Noego,nakazując mu budowę wielkiej arki i wypełnienie jej wszystkimi gatunkami zwierząt - po parze z każdego.Gdy już wszystkie rozgadane i podniecone zwierzęta oraz rodzina Noego byli bezpieczni,niebo otworzyło się i ziemia zatonęła w strugach deszczu.

     
OPOWIEŚĆ WIELKANOCNA
OPOWIEŚĆ WIELKANOCNA  

Historia wielkanocna, która powstała z myślą o dzieciach. Opowiada o zmartwychwstaniu Jezusa, ucząc przy tym dzieci historii, a także przekazując im najważniejsze wartości religijne. Film ten ma za zadanie przekazać, czym są wartości rodzinne, zaufanie i przyjaźń, otaczając to wszystko magią świąt wielkanocnych.

Czas trwania: ok. 60min


     
Historia Największych Ludzi Naszych Czasów - DVD
Historia Największych Ludzi Naszych Czasów - DVD   JAN PAWEŁ II Animowana opowieść o młodości i niełatwej drodze do Watykanu pierwszego papieża Polaka. Film ukazuje Jego przedwojenne losy, przeżycia związane z wojną i okupacją oraz nieprzejednaną postawę w okresie Polski Ludowej. Poznajcie bliżej postać Tego bohaterskiego, inteligentnego człowieka o wielkim poczuciu humoru i z sercem pełnym miłości i wspołczucia dla wszystkich ludzi. MATKA TERESA „Matka Teresa z Kalkuty” to historia wspaniałej i wrażliwej na los bliźnich kobiety, ktora jako misjonarka postanowiła poświęcić całe swoje życie wypełnianiu woli Boga. Matka Teresa odnalazła swoje szczęście w pracy na rzecz ludzi chorych, odtrąconych tych najbardziej pokrzywdzonych przez los. W 1979 otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla.

Objawienia Maryjne - DVD
Kod 1448
  Na płycie znajdują się trzy półgodzinne filmy animowane produkcji amerykańskiej z pełnym polskim dubbingiem aktorskim, opowiadające historię objawień Maryjnych: w Fatimie, w Lourdes, w Guadelupe na płycie znajduje się również BONUS w postaci felietonu o aknkuarium w La Salette.

Drodzy chłopcy i dziewczęta!(…)
Matka Boża potrzebuje Was wszystkich, aby pocieszyć Jezusa, który jest smutny z powodu krzywd, które Mu się wyrządza. Ona potrzebuje Waszych modlitw i ofiar za grzeszników. Poproście Waszych rodziców i nauczycieli, ażeby Was zapisali do „szkoły” Matki Bożej, ażeby Was nauczyła stać się jak pastuszkowie, którzy starali się czynić to, o co Ona ich prosiła. (13 maja 2000, Jan Paweł II)


     
     
     

 

 

 

 

© 2007 - 2016 Sanderus. Design by Mart