Biblia dla dzieci i młodzieży

Poniższa oferta jest ofertą poglądową, pełny wybór towaru znajdą Państwo w naszym sklepie w Tarnowie przy ul. Romanowicza 42. Zapraszamy !

Przed złożeniem zamówienia, prosimy o sprawdzenie ceny oraz czy dany towar jest dostępny.


Ilustrowana Biblia dla dzieci - kod 5751
Ilustrowana Biblia dla dzieci - kod 5751  

„Ilustrowana Biblia dla dzieci" to:

- ponad 170 wspaniałych obrazków
- na każdej stronie historia biblijna napisana językiem zrozumiałym dla każdego dziecka
- charakterystyczne pytanie przy obrazku „Co tu widzisz?", pomoże dziecku odkryć ważne biblijne informacje
- pytania zadawane po każdej historii, pozwolą dziecku podzielić się swoimi przemyśleniami z rodzicami lub nauczycielem

liczba stron: 380
format: 14x20
oprawa: twarda

okładka biała  
Ilustrowana Biblia dla dzieci - kod 5751  
okładka czerwona    

     
Moja Pierwsza Katolicka Biblia - kod 7945
Moja Pierwsza Katolicka Biblia - kod 7945  

Przedstawiamy młodym czytelnikom Katolicką Biblię jako ich własną Biblię do rozważań. Ta pełna barwnych kolorów ilustrowana Biblia wykorzystuje tekst z najchętniej czytanego i wysoce szanowanego piątego wydania Biblii Tysiąclecia wydawnictwa Pallottinum. Moja Pierwsza Katolicka Biblia jest w wyjątkowy sposób przygotowana dla dzieci do samodzielnego czytania.

260 historii biblijnych zawiera początek modlitwy i wersety do zapamiętania, które powodują, że czytanie Pisma Świętego jest jeszcze ciekawsze i sprawia więcej radości. Pełne kolorów obrazki namalowane przez Natalie Carabetta pomogą dzieciom wyobrazić sobie biblijne wydarzenia i ludzi występujących w każdej historii. Biblia została wydana w trzech wersjach kolorystycznych okładek: czerwonej, białej i niebieskiej.
V wydanie Biblii Tysiąclecia, Ilustracje: Natalie Carabetta

Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Opoka
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 416 s.
Oprawa: twarda
Wymiar: 170x245 mm

okładka niebieska  
Moja Pierwsza Katolicka Biblia - kod 7945  
okładka biała  

     
Biblia dla młodych - kod 7684
Biblia dla młodych - kod 7684  

Biblia dla młodych to:
- tekst na podstawie piątego wydania Biblii Tysiąclecia Wydawnictwa Pallottinum
- 225 historii biblijnych, które zostały skrócone i uproszczone
- ponad 300 kolorowych obrazków, które pomagają wyobrazić sobie ludzi występujących w każdej historii
- 10 map obrazujących biblijne wydarzenia
- możliwe cztery różne okładki

Książka, którą trzymacie przed sobą, z pewnością zachęci Was do przeczytania Pisma Świętego. Pragniemy, aby Pismo Święte stało się Waszą ulubioną lekturą i błogosławieństwem dla całej rodziny.
Czytajmy Słowo Boże i ukrywajmy je w swoim sercu, byśmy mogli powtórzyć za psalmistą:
„W sercu swym przechowuję Twe mowę, by nie grzeszyć przeciw Tobie"
(Psalm 119,11)


     
Biblia dla dzieci - stary i nowy testament - kod 6492
Biblia dla dzieci - stary i nowy testament - kod 6492  

Pozycja ta została przygotowana z myślą o młodych czytelnikach. Każdemu opowiadaniu towarzyszy kolorowa ilustracja, na której malarz przedstawił swoje wyobrażenie tego, o czym mówi dane opowiadanie.

Wydawnictwo Opoka
295 stron
Format: 170 x 240
Oprawa twarda
Rok wydania: 2010

okładka biała  
Biblia dla dzieci - stary i nowy testament - kod 6492  
okładka czerwona  

     
Biblia dla dzieci - The children's Bible - kod 6666
Biblia dla dzieci - The children's Bible - kod 6666   Każda historia jest opisana w prostym języku polskim i angielskim zrozumiałym dla dzieci. Ponadto Biblia ta zawiera 170 wspaniałych obrazków namalowanych pędzlem malarza. Charakterystyczne pytanie przy obrazku Co tu widzisz? pomoże dziecku odkryć ważne biblijne informacje, a pytania zadawane po każdej historii pozwolą dziecku podzielić się swoimi przemyśleniami z rodzicami lub nauczycielem.

     
Biblia w obrazkach dla najmłodszych - kod 1011
Biblia w obrazkach dla najmłodszych - kod 1011  

Nawet małe dzieci mogą zrozumieć wielkie prawdy, jeśli się im je opowie prostymi słowami. A jeśli jeszcze doda się do tego obrazki, w sercach dzieci dokona się dzielą nader błogosławionego. Niniejsze rozmyślania dla malutkich zaczerpnięte są z Biblii, a żadna inna księga nie zmieniła życia tak wielu ludzi i nie uczyniła tego w sposób tak niezwykły, jak Biblia. Słowo Boże może być źródłem światła od najwcześniejszego dzieciństwa, trzeba je tylko przedstawić z modlitwą i należną starannością. Wówczas Słowo to może stać się skałą, na której dziecko może zacząć budować swoje życie nawet wtedy, gdy jest jeszcze małe. Trzeba przy tym oczywiście zwrócić uwagę na właściwy, błogosławiony dla dziecka wpływ domu rodzinnego.

Oprawa: czerwona, niebieska lub biała


Pismo Święte Nowego Testamentu dla najmłodszych - kod 7871
Pismo Święte Nowego Testamentu dla najmłodszych - kod 7871  

Pismo Święte Nowego testamentu dla najmłodszych- książka jest tak skonstruowana, aby dziecko nie musiało ograniczać się do biernego słuchania, lecz by „czytało" razem z dorosłym, aby aktywnie brało w tym czytaniu udział. Temu celowi służą przede wszystkim ilustracje. Czytanie obrazków uczy spostrzegawczości, pobudza ciekawość i wyobraźnię, co pozwała lepiej rozumieć życie ludzi, o których mówi Biblia, tak różniące się przecież od naszego. Ilustracje zarówno pomagają zinterpretować opowiedzianą historię, jak również wprowadzają do wspólnego czytania element zabawy, jaką jest szukanie albo liczenie różnych rzeczy i szczegółów wyobrażonych na obrazku. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by rodzice sami formułowali pytania i rozmawiali z dzieckiem o sprawach, które nasuwają się w trakcie oglądania ilustracji.

Książka porusza następujące zagadnienia:
1. Jezus Chrystus, rzeczywista postać historyczna, której życie wywarło wpływ na historię ludzkości.
2. Nauka Jezusa Chrystusa jest przeznaczona dla wszystkich narodów i kieruje ona wszystkich ludzi do Jedynego Boga.
3. Życie Jezusa Chrystusa jest wzorem dla ludzkości, wskazuje cel i znaczenie życia.
4. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa umożliwiły człowiekowi otrzymanie przebaczenia grzechów, zapewniły pokój duszy i życie wieczne.

Jesteśmy wdzięczni Bogu, że możemy wręczyć Warn książkę „Pismo Święte Nowego Testamentu", Celem książki jest przedstawienie życia Jezusa Chrystusa na ziemi, tak jak zostało ono opisane w Nowym Testamencie. Mamy nadzieję, że książka ta umożliwi czytelnikowi lepsze poznanie życia i działalności Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.
ks. dr Jan-Jerzy Górny Protonotariusz Apostolsk

liczba stron: 200
format: 17x24
oprawa: twarda - czerwona, niebieska lub pomaranczowa
rok wydania: 2011
wydawnictwo: Opoka


     
Biblia dla dzieci - kod 1650
Biblia dla dzieci - kod 1650  

Pozycja ta została przygotowana z myślą o młodych czytelnikach. Długie opowiadania zostały skrócone i uproszczone. Każdemu opowiadaniu towarzyszy kolorowa ilustracja, na której malarz przedstawił swoje wyobrażenie tego, o czym mówi dane opowiadanie.

Autor: ks. Jerzy Banak, ks. Leszek Jańczuk
Wydawnictwo: Opoka
516 stron
format: 17x24.5 cm
oprawa twarda
Rok wydania: 2010


     
Biblia - Święta historia dla naszych dzieci - kod 6840
Biblia - Święta historia dla naszych dzieci - kod 6840   Biblia. Święta historia dla naszych dzieci to książka wyjątkowa nie tylko dzięki oryginalnym ilustracjom, które zachwycą wszystkich młodych czytelników. Oprócz naj-bardziej znanych epizodów ze Starego Testamentu oraz dziejów Jezusa i początków Kościoła ukazuje ona także działalność i rolę wielkich proroków oraz przypomina historie rzadko spotykane w publikacjach biblijnych dla dzieci, jak na przykład dzieje Judyty, Estery czy Tobiasza. Na szczególną uwagę zasługują dodatkowo końcowe rozdziały książki, przybliżające w bardzo przystępny sposób wybrane myśli Apokalipsy. Wszystko to sprawia, że dzięki tej publikacji najmłodsi będą mogli w pełniejszy sposób zrozumieć sens historii zbawienia i poznają lepiej miłość Boga objawioną w wydarzeniach biblijnych. Do samodzielnej lektury zachęci ich również prosty, potoczysty styl narracji.

     
Biblia - Historia zbawienia w opowiadaniach - obwoluta - kod 8049
Biblia - Historia zbawienia w opowiadaniach - obwoluta - kod 8049  

Bogactwo i głębia orędzia biblijnego, pasjonujące historie patriarchów, życie i nauczanie Jezusa, głoszenie “dobrej nowiny” składają się na wspaniałą opowieść, która prowadzi młodych ludzi do poznania cennego skarbca prawd chrześcijaństwa.
Przyjemny tekst pełen poetyckich sugestii, piękne ilustracje oraz aneks pozwalają na pogłębienie znajomości kontekstu historycznego, archeologicznego i geograficznego opisywanego czasu, wprowadzają młodego czytelnika w klimat tego niezastąpionego przewodnika, który mówi o nadziei, braterstwie, pokoju i zbawieniu.

Autor: praca zbiorowa
Stron: 272
Oprawa: twarda
Format: 20,5 x 29,5 cm
Rok wydania: 2001
Dodatkowo tekturowe etui


     
Ilustrowana Biblia dla dzieci - kod 5886
Ilustrowana Biblia dla dzieci - kod 5886  

„Ilustrowana Biblia dla dzieci” to wspaniały zbiór historii biblijnych zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Pięknie ilustrowane klasyczne opowieści przygotowano specjalnie z myślą o współczesnym odbiorcy. Zainteresują one dzieci w każdym wieku. Obok opisów popularnych wydarzeń znajdziemy tu mnóstwo wspaniałych, choć mniej znanych historii do wspólnego, rodzinnego czytania. Dołączony na końcu książki słowniczek osób i miejsc oraz trudniejszych pojęć ułatwi młodym czytelnikom lekturę i pomoże zrozumieć biblijne wydarzenia.

Stron: 208
Oprawa: twarda
Format: 225x285
Rok wydania: 2010


     
Biblia - Historia zbawienia opowiedziane dzieciom - kod 0534
Biblia - Historia zbawienia opowiedziane dzieciom - kod 0534  

To wyjątkowe opracowanie Pisma Świętego dla dzieci przynosi obszerny zbiór biblijnych opowieści, które w ten przystępny i atrakcyjny sposób przybliżają najmłodszym czytelnikom historię zbawienia. Autorem narracji jest Saviour Pirotta, który wychował się w społeczności, gdzie rytm życia wyznaczały katolickie święta i gdzie zachowała się silna tradycja ustnych przekazów. Odwołując się do niej i sam dysponując talentem prawdziwego gawędziarza, sprawia, że w jego relacji biblijne historie – tak ważne i wyjątkowe, bo przedstawiające dzieje miłości Boga do człowieka – ożywają przed oczami dziecięcej wyobraźni i uwrażliwiają milusińskich na wielkie prawdy chrześcijaństwa. Ta książka to potoczysta opowieść o stworzeniu świata i historii Przymierza Boga z narodem wybranym oraz o ziemskich dziejach Jezusa i Jego Dobrej Nowinie. Opowiadaniom towarzyszy swoisty komentarz plastyczny, jaki stanowi oryginalna warstwa ilustracyjna (niezwykłej urody pastelowe ilustracje i jednobarwne rysunki), a także aneks z mapami, kalendarium obu Testamentów, informacjami dotyczącymi głównych postaci Pisma Świętego, słowniczkiem pojęć biblijnych oraz wybranymi cytatami z Biblii.

Stron: 304
Oprawa: twarda, kolorowe etui
Format: 185x245
Rok wydania: 2010


     
Biblia opowiedziana dzieciom - stary i nowy testament - kod 8418
Biblia opowiedziana dzieciom - stary i nowy testament - kod 8418  

Biblia to niezwykła księga, która na przestrzeni dziejów wpłynęła na życie wielu ludzi i to często w zaskakujący sposób. Nawet małe dzieci mogą zrozumieć wielkie prawdy, jakie niesie, jeżeli im się je przedstawi prostymi słowami, w formie opisowej narracji – tak jak właśnie to czyni ta, jednotomowa i w poręcznym formacie wydana publikacja.

Przynosi ona barwną, przemawiającą do dziecięcej wyobraźni opowieść o stworzeniu świata i historii Przymierza Boga z ludem Izraela zawartą w Starym Testamencie oraz przybliża ziemskie dzieje Jezusa i Jego orędzie o zbawieniu w Nowym Testamencie. Opowiadaniom towarzyszy wspaniała, bardzo bogata pod względem różnorodności ikonografii warstwa ilustracyjna (rysunki, reprodukcje dzieł sztuki, zdjęcia Ziemi Obiecanej, rozmaite ozdobniki) oraz współczesny komentarz ułatwiający zrozumienie realiów starożytnego świata.

Biblia opowiedziana dzieciom to dzieło szczególnie ważne dla duchowego wzrostu i kultury dziecka, które pozwala mu poznać przesłanie świętych tekstów i zachęca do lektury samego Pisma Świętego – dziedzictwa ludzkości.

Stron: 400
Oprawa: twarda ze złoceniami
Format: 170x225 mm
Rok wydania: 2009


     
Dobry Bóg mówi do nas - pismo święte dla dzieci - kod 1527
Dobry Bóg mówi do nas - pismo święte dla dzieci - kod 1527  

Pięknie ilustrowane i nowocześnie opracowane wydanie Biblii dla dzieci. Autor, ksiądz biskup Antoni Długosz z Częstochowy, zwany jest często "biskupem od dzieci". Jako doświadczony katecheta w swojej książce podaje w sposób prosty i przystępny katechezę biblijną dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Sam o swoim dziele powiedział: "Pragnę, aby dzięki niej dzieci dochodziły do przekonania, że doświadczenie Pana Boga, jakie przeżywają bohaterowie Pisma Świętego, jest także udziałem ich życia, i aby stawały się dojrzałymi ludźmi na miarę człowieczeństwa Jezusa Chrystusa". Książka może być czytana dzieciom przez rodziców "do poduszki", a nauczyciele mogą z niej skorzystać na lekcjach religii. Znajdziemy tu katechezy biblijne, dużych rozmiarów ilustracje oraz mapy, kolorowe zdjęcia, a także opracowane komputerowo elementy graficzne. Wszystko po to, aby tradycyjne treści biblijne stały się bliższe i bardziej zrozumiałe dla dzieci XXI wieku.

Autor: ks. bp Antoni Długosz
Stron: 224
Format: 21,0 x 29,7 cm
Oprawa: twarda


     
Biblia Ilustrowana - Stary i Nowy Testament - dwa tomy - kod 4228
Biblia Ilustrowana - Stary i Nowy Testament - dwa tomy - kod 4228  

Wydział Duszp. Kurii Metropolitalnej w Olsztynie
Biblia z ilustracjami Fernando Monzio Compagnoni.
Komplet składa się z dwóch tomów: Stary Testament i Nowy Testament.

oprawa twarda
wymiary: 220 x 255 mm
liczba stron: 695

tom 1 - stary testament  
Biblia Ilustrowana - Stary i Nowy Testament - dwa tomy - kod 4228  
tom 2 - nowy testament    

     
Biblia Ilustrowana - kod 1384
Biblia Ilustrowana - kod 1384   Opracowane przez ks. dr. Jana Jerzego Górnego wydanie Biblii w "obrazkach" jest znakomitym prezentem dla dzieci. W ten sposób wydane Pismo Święte pozwoli łatwiej przyswoić ewangeliczne treści najmłodszym. Pozycja znakomita na prezent.

Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne Olsztyn Olsztyn 2003
ks. Jan Jerzy Górny (opracowanie)
format: 233x297,
stron: 262,
oprawa: twarda


     
Apostołowie i ewangeliści - kod 1236
Apostołowie i ewangeliści - kod 1236  

Książka zawiera bogato ilustrowane krótkie i pouczające katechezy-życiorysy najważniejszych świadków życia Jezusa Chrystusa – Apostołów i Ewangelistów. Katechezy mogą być wielką pomocą w nauczaniu dla dzieci ze szkół podstawowych oraz dla rodziców, babć i dziadków, którzy chcą wprowadzić dzieci w świat Ewangelii i podstaw wiary. Książka może być świetnym prezentem dla dzieci na każdą okazję. Autorem opowiadań jest Włoch Giovanni Cirawegna, zaś ilustracje są autorstwa Nino Musio. Tłumaczył na język polski ks. Edward Data CSMA.

Format 17 cm x 24,5 cm,
oprawa twarda, szyta i klejona,
papier kredowy
64 strony


     
     
     
     
     
     

 

© 2007 - 2016 Sanderus. Design by Mart