Filmy edukacyjne na płytach DVD o tematyce chrześcijańskiej.

Poniższa oferta jest ofertą poglądową, pełny wybór towaru znajdą Państwo w naszym sklepie w Tarnowie przy ul. Romanowicza 42. Zapraszamy !

Przed złożeniem zamówienia, prosimy o sprawdzenie ceny oraz czy dany towar jest dostępny.

     
Eugenika - w imię postępu
Film DVD - Grzegorz Braun
  "Eugenika" w reż. Grzegorza Brauna o przemilczanych projektach "ulepszania" gatunku ludzkiego, doskonale obrazująca związek dzisiejszych praktyk propagujących aborcję, eutanazję, metodę in vitro z teoriami szalenie popularnymi i uznanymi w środowiskach naukowych i politycznych już sto lat temu w Stanach Zjednoczonych, rozwijana naukowo m.in. w niemieckich, nazistowskich obozach zagłady. Głośny, wstrząsający i demaskatorski film, otwierający oczy na tożsamość współczesnych teorii i ruchów propagujących aborcję, eutanazję czy in vitro. Szokująca prawda o tym, gdzie są źródła tych podstawowych elementów cywilizacji śmierci i jak wygląda kamień węgielny "postępowych" ideologii lansujących eliminację słabszych. Twórcy odsłaniają przed widzem do czego prowadzą koszmarne praktyki i "zabawy" w Pana Boga oraz jakich ideowych ojców mają dzisiejsi wyznawcy "prawa wyboru", "prawa do godnej śmierci" czy werbalnie opowiadający się "za życiem" zwolennicy in vitro?

     
WOJNA ŚWIATÓW - NAWRÓCENIE
     
 

NAWRÓCENIE
Czy jest możliwe, żeby ktoś powołując się na głos Boga radykalnie i natychmiastowo zapragnął zmiany dotychczasowego życia? W filmie o swoim nawróceniu mówią muzycy rockowi: Tomek "Budzy" Budzyński (Armia, 2TM2,3), Robert "Litza" Friedrich (Arka Noego, 2TM2,3), Darek "Maleo" Malejonek (Maleo Reggae Rockets, Houk, Arka Noego) i Piotr "Stopa" Żyżlewicz (Voo Voo, 2TM2,3).
W filmie wykorzystano fragmenty programówTVP z cyklu "FRONDA" - "Nawróceni" oraz "Kultowość rocka".

Czas: 21 minut


     
WOJNA ŚWIATÓW - DIABEŁ
     
 

Czy diabeł naprawdę istnieje? Co to znaczy "być opętanym"?Czy żyją wśród nas ludzie, którzy oddali swe życie szatanowi? Na te pytania odpowiadają w filmie osoby mające osobiste doświadczenie kontaktu z demonem - te wyznjące satanizm, jaki te wypędzające duchy i zajmujące się demonologią (film zrealizowany w Polsce i USA.

Czas: 23 minuty


     
WOJNA ŚWIATÓW - ABORCJA
     
 

Czy aborcja jest zwykłym zabiegiem chirurgicznym podobnym do usunięcia wyrostka robaczkowego, czy też jest ona zabiciem żywego człowieka? Dlaczego kobiety na całym świecie cierpią po dokonaniu aborcji? Na te pytania odpowiadają kobiety, które poddały się "zabiegowi", ginekolodzy dokonujący niegdyś aborcji, terapeuci oraz osoby duchowne (film zrealizowany w Austrii, Niemczech, Serbii i Polsce).
W filmie ABORCJA wykorzystano fragmenty programu z cyklu "RAPORT SPECJALNY" (TV Polsat) "Cywilizacja aborcji".

Czas: 16 minut


     
WOJNA ŚWIATÓW - HOMOSEKSUALIZM
     
 

Czy homoseksualizm jest zachowaniem normalnym? Czy stanowi normę biologiczną czy anomalię? Czy jest wrodzony czy nabyty? Czy da się leczyć? czy dla osób chcących zerwać z homoseksualizmem pomocą może być wiara? Na te pytania odpowiadają w programie byli homoseksualisci, psychiatrzy oraz psycholodzy (film zrealizowany w Holandii i Niemczech).

Czas: 19 minut


     
LEKCJE PRZESTROGI - filmowy pakiet edukacyjny
     
 

Seria pięciu filmów o współczesnych zagrożeniach młodzieży, zalecana do wykorzystania w szkole. Do każdego filmu dołączono materiały pomocne w przeprowadzeniu lekcji i dyskusji. Każdy z filmów to - w większości oparta na faktach - fabularna opowieść o losach młodych ludzi, których dotyka problem narkotyków, alkoholizmu, przemocy, sekt lub uzależnienia od multimediów. Reżyser nie wpada jednak w moralizatorską formułę, lecz pokazuje żywą opowieść...
W pakiecie:

W SIDŁACH
Wykształcony socjolog, stypendysta renomowanego uniwersytetu w USA to w istocie wyrachowany i zimny cynik bez skrupułów. Tam po raz pierwszy zetknął się z sektami bazującymi na filozofii Wschodu. Po powrocie do Polski z żelazną konsekwencją realizuje swój plan - wciąga w swoją sieć młodych ludzi, wyszukując osoby wrażliwe, spragnione przyjaźni, poszukujące odpowiedzi na pytanie o sens życia. W jego macki dostaje się Danka. Film jest niezwykłym studium o tym, jak młoda zdolna i mądra dziewczyna staje się bezwolną kukłą w rękach szarlatana. To także opowieść o tym, że za szczytnymi hasłami o miłości, tolerancji, sensie życia itp. ukrywa się prawdziwy cel działania sekty - pieniądze.

TV STORY
Berni, u którego w domu się nie przelewa, staje się w końcu posiadaczem upragnionego komputera. Kiedy myślał, że rozwiązał najważniejszy problem swojego życia, wpadł w pułapkę nieuczciwych handlarzy sprzedających komputery składane ze starych części. Bezwzględni handlarze nie cofną sie przed niczym. Sprzedać grę z wirusem, żeby później sprzedawać temu samemu klientowi najnowszego antywirusa? Żaden problem. Berni uzależnia się od komputera. Zaczyna wagarować, zrywa z dziewczyną, wszystkie pieniądze wydaje na nowe gry. Życie w "realu" jest nudne. Prawdziwe życie jest możliwe dla Berniego tylko w świecie wirtualnym...

ŻYCIE POD MUREM
Jaro jest dealerem narkotyków. W prowadzeniu biznesu cechuje go bezwzględność. Brzydzi się i gardzi narkomanami. Do interesu rozprowadzania narkotyków dołącza Seba. Potrzebuje "kasy", a handel narkotykami to szybkie pieniądze. Na tym tle rozgrywa się dramat dwójki ludzi, którzy - w pogoni za pieniądzem z jednej strony i strachem przed życiem oraz ogromną potrzebą miłości z drugiej - stają się narkomanami. Monia (Jedna z bohaterek filmu) razem z Sebą wstrzykuje sobie kompot i zaraża się AIDS. Nie wytrzymuje odrzucenia i samotności...

OBIETNICA
Paweł wychowywany w nadopiekuńczej rodzinie, corar bardziej nie radzi sobie z problemami. Alkohol wydaje się znakomitym sposobem na to, by być nareszcie zadowolonym z życia. Arek, wykorzystując problemy Pawła, wyciąga od niego pieniądze i utwierdza w przekonaniu, że przecież jest jego najlepszym kumplem. Dziewczyna Pawła za wszelka cenę chce mu pomóc, ale wbrew swoim intencjom zamiast pomagać, dolewa oliwy do ognia...

ONI
Osiedlowy bandzior Wodzu, terroryzuje młodszych i słabszych. Żyje według zasady - ulica to dżungla, liczy się tylko siła i kasa. Próbuje wciągnąć do gangu Nowego, chłopaka, który niedawno wprowadził się na osiedle. Anka należy do gangu Wodza. Pod skorupą bezwzględności skrywa całą swoją wrażliwość i marzenia, by zostać aktorką. Swoista dychotomia. Wodzu mówi Nowemu, że Anka należy do niego, i to jest jedyny powód dla którego nie może się spotykać z nikim innym...

Czas: około 30 minut


     
LEKCJE PRZESTROGI 2 - filmowy pakiet edukacyjny
     
 

Pakiet "Lekcje Przestrogi 2" - 5 filmów DVD o współczesnych zagrożeniach młodzieży. Do pakietu dołączona jest książeczka zawierająca konspekty pracy z młodzieżą;
tytuły filmów:

- Piotrek (o problemie ADHD wśród uczniów)
- Nikotyna - legalny narkotyk (o złych skutkach palenia papierosów)
- Przyjaciel (komu zaufać, gdy jest się samotnym? Jak i gdzie szukać przyjaźni?)
- www.wsieci... (o problemie uzależnienia od Internetu i komputera)
- ADHD Już z Tobą nie wytrzymam (film dla rodziców o problemie ADHD wśród dzieci)


     
DEKALOG
     
 

Przykazania Boże to zbiór 10 filmów dydaktycznych pomyślanych jako pomoce katechetyczne. Filmy oparte są na książce ks. prof. Edwarda Stańka W trosce o sumienie.

Wędrujący młody człowiek opowiada o zasadniczych prawdach związanych z przykazaniami. W wędrówce towarzyszą mu m.in.: Jan Budziaszek ze Skaldów, Jacek Dewódzki były wokalista “Dżemu”, aktorzy Anna Dymna, Piotr Cyrwus (m.in. Klan) i Marcin Kobierski a także o. Leon Knabit, Eleni, Violetta Brzezińska (lauretka Szansy na sukces) i Krzysztof Zaleski (laureat Idola), bracia Cugowscy z Budki Suflera, Darek Malejonek, Robert Friedrich, Magda Anioł, ks. Arkadiusz Nowak. Swoimi świadectwami dzielą się mieszkańcy domów pomocy społecznej, więźniowie, byli narkomani i alkoholicy.

Atutem filmów jest znakomita “reportażowa” reżyseria, dynamizm, porzucenie tonu moralizatorstwa na rzecz prostej, dostosowanej do młodzieżowego odbiorcy formy komunikatu. Dodajmy do tego znakomitą muzykę o przesłaniu chrześcijańskim takich zespołów jak 40 i 30/70, Anastasis, Metanoia, Ewident...

Zamysłem autorów nie była chęć zastąpienia katechezy. Filmy mają spełniać rolę pomocniczą. Mogą stać się zaczynem dyskusji i dalszego procesu edukacyjnego na lekcji religii.


     
SAKRAMENTY ŚWIĘTE
     
 

Płyta DVD pt. Sakramenty święte zawiera siedem filmów dydaktycznych (każdy dotyczy jednego z Sakramentów) pomyślanych jako pomoce katechetyczne. Autorzy w każdym z filmów w obrazowy sposób starają się wyjaśnić istotę Sakramentu, przybliżyć Jego historię, odpowiedzieć na nurtujące młodzież pytania, przytoczyć świadectwo, nierzadko osób doskonale znanych i takich z którymi utożsamia się młodzież (m.in. muzycy Jacek Zieliński i Jan Budziaszek ze Skaldów, Jacek Dewódzki, aktor: Piotr Cyrwus, reżyser Krzysztof Zanussi). Starali się także zadbać, by forma prezentacji była przystępna a temat zrozumiały dla młodych ludzi.

Zamysłem Autorów i Wydawcy nie była chęć zastąpienia katechezy na temat Sakramentów Świętych emisją naszych filmów. Płyta - co szczególnie wymaga podkreślenia - ma funkcję pomocniczą. Czas każdego z filmów nie przekracza 20-tu minut dlatego, by podczas katechezy zostało wystarczająco dużo czasu na poprowadzenie zajęć, wyjaśnienia, dyskusję.

Dodatkowym atutem filmów jest wspaniała muzyka z przesłaniem chrześcijańskim m.in. Jacka Dewódzkiego.


     
WYPŁYŃ NA GŁĘBIE - 3 DVD
     
  Zbiór trzech filmów będących pomocą katechetyczną w przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania. Znajdziemy w nich odniesienia do podstawowych zagadnień wiary katolickiej. Co to jest osoba ludzka? Kim jesteśmy? Co to jest pokusa? Co to jest grzech? Za kogo uważamy Jezusa w swoim życiu? Kim jest Duch Święty? Co to jest Kościół? Co to jest wspólnota? Czym jest przebaczenie? Co to znaczy być dorosłym? Na te pytania powinien znaleźć własną odpowiedź każdy młody człowiek przystępujący do bierzmowania. Pomagają mu w tym, dzieląc się swoimi doświadczeniami, znani ludzie, m.in. Jan Budziaszek ("Skaldowie"), Piotr Cyrwus (aktor), Maja Barełkowska (aktorka), Iwona Konieczkowska (aktorka). Głos zabierają też młodzi ludzie z gimnazjum. Niewątpliwą zaletą filmów jest nowoczesna, dynamiczna kompozycja, odpowiednia dla młodego widza. Wypowiedzi przeplatane są współczesną muzyką religijną. Brak moralizatorskiego tonu. Jest to raczej próba ukazania wielu punktów widzenia na pewne zagadnienia niż udzielenie gotowych odpowiedzi. Ponadto film ukazuje i omawia najważniejsze momenty z liturgii i obrzędu sakramentu bierzmowania. Czas trwania filmu: 20,36 min. Materiał przygotowano na podstawie opracowania pt. Wypłyń na głębię pod red. ks. dr. hab. Tadeusza Panusia, Wyd. Św. Stanisława B.M. w Krakowie.

     
PODAROWANE ŻYCIE
     
 

Film edukacyjny "Podarowane życie" to kolejna propozycja z serii UWAGA ŻYCIE, jaką kierujemy do uczniów szkół średnich, rodziców i wychowawców.
Film podejmuje problematykę transplantologii i przekazywania narządów do przeszczepu w Polsce. Zagadnienia te nadal wzbudzają wiele kontrowersji, dlatego film stawia sobie za cel przybliżyć życie ludzi po przeszczepach.
Jednym z bohaterów filmu jest 21-letni Dominik, którego spotykamy 2 lata po przeszczepie serca. Poznajemy historię jego choroby i wygranej walki o życie. Film pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój tej skomplikowanej, jednak przynoszącej nadzieję dziedziny medycyny.

"Technika przeszczepów to wielki krok naprzód w dziejach nauki służącej człowiekowi. Niemało jest dzisiaj ludzi, którzy zawdzięczają życie przeszczepowi organów. W coraz większej mierze technika przeszczepów jawi się jako skuteczna metoda realizacji podstawowego celu wszelkiej medycyny, którym jest służba ludzkiemu życiu. Dlatego w encyklice Evangelium vitae wskazałem, że jednym ze sposobów krzewienia autentycznej kultury życia jest "oddawanie organów, zgodnie z wymogami etyki, w celu ratowania zdrowia, a nawet życia chorym, pozbawionym niekiedy wszelkiej nadziei"
Jan Paweł II
Do filmu dołączony jest również list papieża Jana Pawła II skierowany douczestników Kongresu Towarzystwa Transplantologicznego w interpretacji Tadeusza Malaka.

Czas: 24 minuty


     
NAJŚWIĘTSZE SERCE JEZUSA - na przestrzeni dziejów.
     
 

"Będą patrzeć na Tego, którego przebili" (J 19, 37) - to prorocze zdanie pochodzące od proroka Zachariasza i wypowiedziane przez Jana Ewangelistę w jego relacji z Ukrzyżowania Jezusa budziło pobożność od początków chrześcijaństwa.
Film "Najświętsze Serce Jezusa na przestrzeni dziejów" jest próbą przybliżenia historii kształtowania się kultu Najświętszego Serca Jezusowego ze szczególnym uwzględnieniem roli jaką odegrała skromna zakonnica z Paray le Monial Maria Małgorzata Alacoque.
W latach 1673 -1675 Pan Jezus kilkakrotnie ukazał Małgorzacie Marii swoje Najświętsze Serce. Nasz Zbawiciel wyraził pragnienie, by siostra Małgorzata Maria upowszechniała nabożeństwo do Serca Jezusowego. (Na płycie DVD oprócz filmu tytułowego znajdziemy osobny krótki film z Aktem Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa Małgorzaty Marii Alacoque.)
Reżyser przedstawił na filmie świadectwa osób, które same doznały wielu łask za sprawą Serca Jezusowego. Jednym z nich jest zmarły już Pedro Arrupe - były przełożony jezuitów, który osobiście przeżył największe tragedie XX wieku. W dniu, kiedy została zrzucona bomba na Hiroshimę pracował jako kapłan w miejscu odległym zaledwie kilka kilometrów od epicentrum wybuchu. Dom Jezuitów został zniszczony, ale cudownie nikt nie został ranny. W przeciągu kilku godzin on i inni współbracia zdołali zorganizować pierwszą pomoc dla ofiar katastrofy. Tuż przed wylewem krwi do mózgu, powiedział:
…muszę ci powiedzieć, że jest ogromna moc ukryta w nabożeństwie do Serca Pana Jezusa. Każdy z nas powinien ją odkryć sam - jeśli jeszcze tego nie zrobił - a później zanurzyć się głęboko w niej, dostosowując ja do swego osobistego życia w zależności od drogi jaką Pan mu przeznaczył. Tam jest ukryta niezwykła łaska jaką Bóg nam ofiaruje...

Czas: 43 minuty


     
SZCZĘŚĆIARZ
     
 

Film dokumentalny o Michale, jeleniogórskim pucybucie, któremu spełniły się marzenia. "Szczęściarz" to film dyplomowy Piotra Żukowskiego, zrealizowany w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie, pod opieką artystyczną profesora Andrzeja Jurgi.
Film był prezentowany na wielu ogólnopolskich festiwalach filmowych, gdzie został bardzo dobrze odebrany i kilkakrotnie nagrodzony. "Szczęściarz" był punktem wyjścia do stworzenia koncepcji Festiwalu Filmów Optymistycznych HAPPY END, na którym są prezentowane filmy fabularne i dokumentalne o optymistycznym przesłaniu.

Filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! adresowane są przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. Pokazują problemy współczesnego świata, z którym spotykamy się na co dzień. Filmy są doskonałą pomocą dydaktyczną dla wychowawców w szkole, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.

Czas: 14 minut


     
WIRTUALNE UZALEŻNIENIE
     
 

Edukacyjny film "Wirtualne uzależnienie" to kolejna propozycja z serii UWAGA ŻYCIE, jaką kierujemy do uczniów szkół średnich, rodziców i wychowawców. Film dotyka istotnego dziś problemu wirtualnej rzeczywistości, która może okazać się niebezpieczna.
Z pomocą psychologów szukamy odpowiedzi na pytanie, jak umiejętnie korzystać z komputera, żeby zachować umiar i nie paść ofiarą uzależnienia od Internetu. Jak nie dopuścić do sytuacji, kiedy niezauważalnie tracimy kontrolę nad czasem spędzanym w sieci, a co za tym idzie kontakt z rzeczywistością.

"...trzeba bardzo uważać aby nie angażować się zbyt głęboko (...)
wyjście z uzależnienia bywa bardzo trudne, a czasem po prostu niemożliwe. Polecam Państwu spokojne, refleksyjne obejrzenie filmu o wirtulanym uzależnieniu." - prof. Zbigniew Nęcki

Filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! adresowane są przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. Pokazują problemy współczesnego świata, z którym spotykamy się na co dzień. Filmy są doskonałą pomocą dydaktyczną dla wychowawców w szkole, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.

Czas: 21 minut


     
TELEWIZJA MIŁOŚCI
     
 

Tytuł filmu to jednocześnie nazwa programu telewizyjnego, do którego zgłasza się bohater, chcąc ratować swój związek z dziewczyną. Jednak udział w programie okazuje się kolejną życiową porażką. Telewizja to nie magia, a bezwzględna machina, nastawiona na manipulację ludzkimi uczuciami, granie na ich emocjach, wystawianie na publiczne pośmiewisko intymnych relacji międzyludzkich.
Czy telewizja okaże się panaceum na życiowe problemy?
Czy ironiczny wydźwięk słów prowadzącego: "w naszym programie jak w życiu nie wszystko sie udaje" sprawdzi się również w przypadku dramatycznego rozwiązania, po jakie sięgnie Łukasz?

Film "Telewizja miłość" to próba pokazania bezduszności ludzi tworzących telewizyjne show, dla których nie liczy się człowiek, ale to jak zarobić na jego historii.

Filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! adresowane są przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. Pokazują problemy współczesnego świata, z którym spotykamy się na co dzień. Filmy są doskonałą pomocą dydaktyczną dla wychowawców w szkole, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.

Na płycie znajduje się propozycja lekcji z wykorzystaniem filmu.

Czas: 20 minut


     
3 LOVE
     
 

To miała być fascynująca przygoda. Nie, nie było niepokoju. Co najwyżej adrenalina, jaka towarzyszy bliżej niokreślonemu spotkaniu.
Magda wysiadła z pociągu i bez wahania podeszła do mężczyzny siedzącego na peronie. Przecież się znali...Co z tego, że "wirtualnie".

Czym okaże się wędrówka z nieznajomym? I jaką cenę przyjdzie zapłacić bohaterce filmu za naiwność?
Czy historia Magdy okaże się przestrogą dla jej rówieśniczek?
Film "3 love" stanowi szokującą odpowiedź na wszystkie te pytania.

Filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! adresowane są przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. Pokazują problemy współczesnego świata, z którym spotykamy się na co dzień. Filmy są doskonałą pomocą dydaktyczną dla wychowawców w szkole, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.

Na płycie znajduje się propozycja lekcji z wykorzystaniem filmu.

Czas: 21 minut


 
Tajemnice Watykanu/Discovering the Vatican
 

4 płytowy film dokumentalny pokazujący Watykan z bliska. Wtajemnicza on widza w szczegóły historii Bazyliki św. Piotra, Kaplicy Sykstyńskiej, Muzeów Watykańskich, Gwardii Szwajcarskiej, papieskich samochodów i zabytków, watykańskich mediów, Ogrodów Watykańskich i wielu innych ciekawostek.

PŁYTA 1

Docinek I – Grób na wzgórzu
Odcinek II – Papiescy elektorzy
Odcinek III – Państewko w cieniu Bazyliki
Odcinek IV – Dywizje jego Świętobliwości

PŁYTA 2
Odcinek V – Bazylika nad grobem
Odcinek VI – Papieskie gospodarstwo
Odcinek VII – Biały samochód

PŁYTA 3
Odcinek VIII – Papieskie antyki
Odcinek IX – Ogród na wzgórzu
Odcinek X – Mieszkańcy Watykanu
Odcinek XI – Szpital sztuki

PŁYTA 4
ODCINEK XII – Media Świętego Piotra
Odcinek XIII – Przemijanie i trwanie
Odcinek XIV – Kaplica początku i końca


     
Promyczki Dobra w Lourdes
 

Od 11 lutego 1858 roku Lourdes stało się dla ludzi wierzących szczególnym miejscem modlitwy. Co roku przybywa tu od 6 do 8 milionów pielgrzymów, aby napełnić się atmosferą modlitwy, która tutaj jest szczególnie wyczuwalna. Mamy nadzieję, że tym, którzy nie mogą się wybrać na pielgrzymi szlak - a szczególności dzieciom - ta płyta DVD pomoże zapoznać się z orędziem Matki Bożej skierowanej do Bernadety.

W filmie przedstawiającym Lourdes dzisiaj - odwiedzane przez rzesze pielgrzymów, także przez dzieci z zespołu Promyczki Dobra, znalazła się krótka relacja z poświęcenia pomnika Jana Pawła II. Tej podniosłej uroczystości, w której wzięło udział wielu Polaków z kraju i z zagranicy przewodniczył Prymas Polski, Kardynał Józef Glemp.


     
NIEMY KRZYK
 

Tytuł oryginalny The Silent Scream - amerykański dokumentalny film o aborcji, nakręcony w 1984 roku. Przedstawia zabieg przerwania ciąży oglądany na monitorze aparatu USG. Autorem nagrania jest dr Bernard Nathanson.

Film NIEMY KRZYK, to dokument ukazujący okropieństwo odbierania życia nienarodzonym dzieciom.

Nikt nie ma prawa odbierania życia poczętemu człowiekowi. Nikt nie ma prawa decydować czy warto, aby żyło, czy lepiej pozbawić go daru życia, który dał mu Bóg...


     
Przez śmiech do lepszego małżeństwa DVD
Kod 50227
  Dzięki zabawnym, praktycznym i boleśnie szczerym radom Marka Gungora, życie wielu małżeństw na całym świecie zmieniło się nie do poznania. Mark, twórca popularnego seminarium Przez śmiech do lepszego małżeństwa (Laugh Your Way to a Better Marriage®) przedstawia podstawy dynamiki relacji damsko-męskich, ukazując z niezwykłą jasnością przyczyny najczęstszych problemów i proponując praktyczne sposoby ich rozwiązania. Przez śmiech do lepszego małżeństwa nie jest jednak typowym seminarium dla małżeństw. Zabawne przykłady, jakie podaje Mark, mają w sobie tak wielki ładunek humoru i oryginalności, że trudno będzie wam powstrzymać się od powtarzania ich wszystkim znajomym. Jego prezentacje są pełne komizmu, a przez to łatwe do zapamiętania i bardzo praktyczne. To ułatwia małżonkom przyswojenie wielu cennych spostrzeżeń i natychmiastowe zastosowanie ich w praktyce.

     
     

 

© 2007 - 2016 Sanderus. Design by Mart